Czy monitorowanie telefonu dziecka ma sens? Jak twierdzą specjaliści – tak. To właśnie przy pomocy podsłuchu na telefon dziecka spora część rodziców i opiekunów może dowiedzieć się o jego problemach. Podsłuch na telefon dziecka umożliwia poznanie nurtujących je tematów – poruszanych między innymi w trakcie rozmów z rówieśnikami, a dzięki monitorowaniu telefonu dziecka rodzic może zorientować się jakie strony i aplikacje odwiedza jego pociecha. Co więcej, dzięki skutecznemu monitorowaniu telefonu dziecka – osoba „śledząca” sprzęt dowiaduje się o czym dziecko rozmawia przy pomocy wiadomości SMS i komunikatorów. W przypadku zaginięcia czy porwania rodzicielskiego – podsłuch na telefon dziecka może pomóc w odpowiedzi na pytanie gdzie znajduje się dana osoba.

Kontrola rodzicielska – wsparcie w wychowaniu

Współczesne wychowywanie dzieci znacznie różni się od metod wychowawczych, stosowanych jeszcze dziesięć lat temu. Dziś świadomi zagrożeń w sieci (i nie tylko!) rodzice chcą „mieć oko” na to, co ich pociecha robi w Internecie. Co ciekawe, większość portali społecznościowych – takich jak znany wszystkim Facebook – umożliwia założenie konta po ukończeniu trzynastego roku życia. Jak pokazuje doświadczenie, całe mnóstwo dzieci korzysta z niego jednak wcześniej – podając przy rejestracji nieprawidłową datę urodzenia. Podobnie sytuacja ma się w przypadku platformy Youtube czy modnego wśród pokolenia Z Snapchata. Aplikacja do kontroli rodzicielskiej umożliwia rodzicom i opiekunom pełen wgląd w to o czym i z kim rozmawia dziecko w sieci. Może zdarzyć się tak, że pod rówieśnika pociechy podszywać będzie się osoba dorosła – rodzic, korzystający z monitorowania telefonu dziecka, znacznie szybciej rozpozna manipulację niż dziecko, które jest zafascynowane nawiązaniem nowej znajomości.

Aplikacja dla rodziców – dlaczego warto?

Coraz więcej dzieci – podążając za tłumem rówieśników – chce zainstnieć w sieci, idąc w ślady ulubionych youtuberów czy steamerów. Niestety, bardzo wiele tak zwanych „pranków”, a więc w teorii zabawnych wyzwań, pozostawia ślad w psychice dziecka, które – nieświadome swoich czynów – wysyła nieznajomym konkretne zdjęcia czy filmiki. Rodzic, mający pełen dostęp do telefonu dziecka, w każdej chwili może zareagować na niepokojące treści – a w razie potrzeby porozmawiać z pociechą albo wspomóc się profesjonalną konsultacją z psychologiem czy pedagogiem. Kontrola rodzicielska wraz z podsłuchem to doskonałe narzędzie nie tylko do kontroli swojego dziecka, ale również poznania jego zainteresowań. W przypadku, gdy wpisywane przez dziecko hasła wydadzą się być niepokojące dla opiekuna – powinien odbyć z nim szczerą rozmowę o tym, na jakie strony warto wchodzić, a które nie są odpowiednie dla najmłodszych.

Porwanie rodzicielskie a podsłuch na telefon dziecka

Życie pisze różne scenariusze – nie zawsze rodzice pozostają razem i nie zawsze ich relacje mają pozytywny wpływ na dziecko. Zdarza się, że w toksycznych, nieprzepracowanych związkach dochodzi do tak zwanych „porwań rodzicielskich”, czyli przetrzymywaniu dziecka z dala od jednego z rodziców. Choć niewiele mówi się o tego typu sytuacjach – występują one bardzo często zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Rodzic, który nie widział swojej pociechy od wielu tygodni (w skrajnych przypadkach – lat) – może poprosić o pomoc w odnalezieniu odpowiednie służby. Korzystając z podsłuchu telefonu – być może uda mu się rozpoznać dźwięki, które finalnie naprowadzą go na miejsce pobytu dziecka. Rejestrując dźwięk – rodzic, doświadczający trudnej sytuacji związanej z porwaniem, zwiększa szansę na odnalezienie pociechy oraz wygranie sprawy sądowej o pozbawienie praw rodzicielskich dla opiekuna, który dopuścił się przestępstwa.

Jak widać, kontrola rodzicielska przydaje się nie tylko w rozwiązywaniu problemów na linii rodzic – dziecko, ale także w trudnych sytuacjach między matką a ojcem dziecka. Zarówno kontrola rodzicielska, jak i monitorowanie telefonu podopiecznego mogą okazać się najlepszym z możliwych rozwiązań wtedy, gdy potrzeba między innymi szybkiego i skutecznego określenia miejsca pobytu pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *