Monitoring telefonu dziecka – również ten bazujący na popularnym systemie Android – to nowoczesne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które chcą uzyskać wgląd w materiały znajdujące się na telefonie dziecka. Mogą to być wiadomości (wymieniane poprzez SMS lub komunikator), zdjęcia, nagrania video, audio zapisane na telefonie czy informacje dotyczące lokalizacji sprzętu. Co więcej, monitorowanie telefonu dziecka można poszerzyć o jego podsłuch. Kiedy warto skorzystać z profesjonalnych aplikacji do podsłuchu telefonu, a kiedy lepiej zlecić go agencji detektywistycznej?

Podsłuch na telefon a prawo

Polskie prawo uwzględnia legalność podsłuchu, o ile zdobyte w ten sposób informacje nie zostaną wykorzystane. Zdalny podsłuch telefonu z powodzeniem posłuży więc w sytuacji, kiedy osobie podsłuchującej zależy na potwierdzeniu lub obaleniu danej tezy – na przykład zdrady partera. Uzyskując potrzebną wiedzę – może podjąć kolejne kroki działania (złożenie papierów rozwodów lub próbę ratowania związku – na przykład poprzez terapię dla par). Inaczej sprawa ma się w przypadku chęci wykorzystania zdobytych informacji w sądzie. Aby móc wykorzystać zebrane dowody podczas rozpraw – osoba podsłuchująca wcześniej na własną rękę, powinna zwrócić się o pomoc do profesjonalistów (może to być prywatny detektyw lub agencja detektywistyczna). Za wykorzystanie materiałów zdobytych podczas samodzielnego podsłuchu – grozi nie tylko kara grzywny, ale nawet pozbawienie wolności na czas 2 lat.

Monitoring telefonu z Androidem

Nowoczesne aplikacje do monitorowania telefonu skutecznie działają na popularnym systemie Android – co oznacza, że każda zainteresowana skorzystaniem z monitoringu telefonu osoba (niezależnie od tego czy korzysta z systemu Apple czy Android) – może znaleźć dla siebie optymalne narzędzie. Aby monitorowanie sprzętu działało maksymalnie sprawnie i efektywnie – należy dobrać aplikację nie tylko pod kątem systemu, ale również ogólnych możliwości telefonu oraz jego pamięci. Podobnie wygląda kwestia podsłuchu telefonu – w przypadku nadmiernego „obciążenia” sprzętu, aplikacje mogą nie działać tak, jak byśmy tego chcieli. Osoby chcące skorzystać z aplikacji monitorujących telefon zAndroidem mogą zainstalować między innymi narzędzia takie jak SPYPHONE S-Agent czy mSpy.

Podsłuch telefonu komórkowego dla nastolatka

Niestety, coraz więcej osób wkraczających w czas nastoletni i dorosłość – pada ofiarą cyberprzestępstw. Warto pamiętać, że większość kontaktów nawiązywanych między sprawcami a nieletnimi (myślących, że rozmawiają z osobą w swoim wieku) ma swój początek w Internecie. Rozmowy poprzez komunikator nierzadko stanowią wstęp do dalszych działań – takich jak spotkanie w realnym świecie. Dzięki nowoczesnej aplikacji monitorującej telefon – rodzic może zapobiec wielu przykrym sytuacjom z udziałem swojego dziecka. Pedofilia to ważny, choć dla wielu osób trudny temat – dlatego tak istotne jest, aby w porę reagować. I choć rodzicom dojrzewającego nastolatka może być trudno „upilnować” dziecko – monitoring i podsłuch telefonu pozwoli im na kontrolę swojej pociechy, dając wzgląd między innymi w rozmowy, które odbywa w sieci. W przypadku odkrycia niestosownych wiadomości (tak zwanego zjawiska „sextingu”) – o ile dziecko nie przekroczyło 15. roku życia, należy niezwłocznie udać się na policję. Jeśli rodzin bądź opiekun ma do czynienia z pociechą powyżej 15. roku życia – wskazana będzie szczera rozmowa (sam na sam lub w towarzystwie psychologa).

 

Która aplikacja do posłuchu telefonu jest więc najlepsza? Ta, która spełnia oczekiwania osoby korzystającej. Większość narzędzi, umożliwiających podsłuch lub monitoring telefonu – posiada podobne funkcje. Decydując się na konkretną z nich – warto zwrócić uwagę na parametry takie jak szybkość działania czy system, na którym działa. Wybór konkretnej aplikacji do śledzenia telefonu (niezależnie od sytuacji, w której chcemy ją stosować) można skonsultować z prywatną agencją detektywistyczną. Nauczeni doświadczeniem specjaliści pomogą w doborze skutecznych i nowoczesnych narzędzi monitorujących sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *